четвер, 19 листопада 2015 р.

Законопроект "Про освіту" доопрацьовано

Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення оновлену редакцію проекту Закону України "Про освіту". Документ оприлюднено на сайті відомства.

В аналізі регуляторного впливу проекту Закону України "Про освіту" зазначається, що прийняття документа у новій редакції докорінно змінить принцип функціонування сфери освіти.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що дія розробленого законопроекту забезпечить удосконалення правових механізмів реалізації конституційного права громадян на рівний доступ до якісної освіти на всіх рівнях, створить умови для освіти особи упродовж життя, створить умови високоякісної системи освіти, доступної для кожної людини, у тому числі осіб з особливими освітніми потребами.

Також буде проведена децентралізація управління системою освіти та чітке розмежування повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування щодо заснування закладів освіти, їх ліцензування, акредитації, здійснення інших функцій.

Закон має забезпечити безоплатність дошкільної, повної загальної середньої освіти у державних та комунальних навчальних закладах, розвиток та підтримку профільного навчання.

Практика позаконкурсного вступу до вищих навчальних закладів буде замінена на надання грошової підтримки.

Також у Міносвіти зазначають, що прийняття законопроекту забезпечить удосконалення нормативно-правової бази освіти, у тому числі розроблення новітніх програм, зорієнтовних на модернізацію системи перепідготовки, підвищення кваліфікації та стажування педагогічних, науково-педагогічних працівників і керівників навчальних закладів.

Планується, що буде забезпечено підвезення учнів та педагогічних працівників до місць навчання, роботи і додому, відбудеться забезпечення гуртожитками, застосування різних форм навчання тощо.

Законопроект, у разі його прийняття, набере чинності з 1 січня 2016 року.

Презентація нового закону "Про освіту" в уряді

11 листопада під час засідання уряду Сергій Квіт представив проект закону "Про освіту". Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.У ході презентації міністр освіти і науки розповів про основні засади законопроекту, зокрема, структуру освіти, децентралізацію управління освітою, запровадження державного приватного і державного громадського партнерства, освіту впродовж життя.

понеділок, 9 листопада 2015 р.


Реєстрація на ЗНО розпочнеться 1 лютого


Міністерством освіти і науки затверджено Календарний план проведення ЗНО, яким визначено, що подання реєстраційних документів особами, які проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 1 лютого та триватиме до 4 березня.

До 18 березня в учасників ЗНО буде можливість внесення змін до реєстраційних даних.

Порядок реєстрації, яким буде визначено процедуру та умови проведення реєстрації осіб для участі у ЗНО буде затверджено окремим наказом Українського центру оцінювання якості освітиу грудні 2015 року.

Реєстрація учасників для участі у пробному ЗНО здійснюватиметься регіональними центрами оцінювання якості освіти у період з 5 до 30 січня 2016 року.

Про затвердження переліку кваліфікаційних
категорій і педагогічних звань педагогічних
працівників та порядку їх присвоєння
Відповідно до частини четвертої статті 54 Закону України "Про освіту" та частини Про затвердження переліку кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників та порядку їх присвоєння
Постанова КМУ № 1109 від 23.12.15 року
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
№ 1109 від 23 грудня 2015 року
восьмої статті 55 Закону України "Про вищу освіту" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
перелік кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників;
Порядок присвоєння кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників.
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 р. № 632 "Про реалізацію статті 54 Закону України "Про освіту" та статті 48 Закону України "Про вищу освіту" (Офіційний вісник України, 2003 p., № 18—19, ст. 845).
Прем’єр-міністр України       А. ЯЦЕНЮК
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 грудня 2015 р. № 1109
ПОРЯДОК
присвоєння кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників
1. Цей Порядок регулює питання присвоєння кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників.
2. Кваліфікаційні категорії "спеціаліст", "спеціаліст другої категорії", "спеціаліст першої категорії", "спеціаліст вищої категорії" присвоюються педагогічним працівникам з освітнім ступенем магістра, які займають такі посади:
вчитель;
викладач;
вихователь;
соціальний педагог по роботі з дітьми-інвалідами; соціальний педагог;
логопед закладу охорони здоров’я та соціального забезпечення; завідувач логопедичного пункту;
методист;
педагог-організатор;
практичний психолог;
концертмейстер;
художній керівник;
вихователь-методист;
музичний керівник;
інструктор з фізкультури, інструктор з праці, інструктор слухового кабінету.
3. Педагогічним працівникам присвоюються такі педагогічні звання:
викладач-методист — викладачам усіх спеціальностей; педагогам професійного навчання;
учитель-методист — учителям усіх спеціальностей;
вихователь-методист — вихователям; музичним керівникам, інструкторам з фізкультури;
педагог-організатор-методист — педагогам-організаторам;
практичний психолог — методист — практичним психологам;
керівник гуртка — методист — керівникам гуртків, секцій, студій, інших форм гурткової роботи;
старший вожатий — методист — старшим вожатим;
старший викладач — викладачам усіх спеціальностей;
старший учитель — учителям усіх спеціальностей;
старший вихователь — вихователям-методистам;
майстер виробничого навчання I (II) категорії — майстрам виробничого навчання.
4. Кваліфікаційні категорії "спеціаліст", "спеціаліст другої категорії", "спеціаліст першої категорії" присвоюються атестаційною комісією навчальних закладів незалежно від підпорядкування, типу і форми власності, навчально-методичних (науково-методичних) установ і закладів післядипломної освіти, спеціальних установ для дітей, а також закладів охорони здоров’я, культури, соціального захисту, інших закладів та установ, у штаті яких є педагогічні працівники.
Кваліфікаційна категорія “спеціаліст вищої категорії” та педагогічні звання присвоюються атестаційною комісією відповідного органу управління освітою.
5. Кваліфікаційна категорія присвоюється у разі призначення на посаду педагогічного працівника, на якій передбачено її присвоєння:
особі з освітнім ступенем магістра, яка вперше призначається на таку посаду, — "спеціаліст";
особі, яка має науковий ступінь, — "спеціаліст вищої категорії".
6. Кваліфікаційні категорії і педагогічні звання присвоюються педагогічним працівникам за результатами атестації, що проводиться у порядку, встановленому МОН.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 грудня 2015 р. № 1109
ПЕРЕЛІК
кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників
Кваліфікаційні категорії
Спеціаліст вищої категорії
Спеціаліст першої категорії
Спеціаліст другої категорії
Спеціаліст
Педагогічні звання
Викладач-методист
Учитель-методист
Вихователь-методист
Педагог-організатор-методист
Практичний психолог — методист
Керівник гуртка — методист
Старший вожатий — методист
Старший викладач
Старший учитель
Старший вихователь
Майстер виробничого навчання I категорії

Майстер виробничого навчання II категорії

У навчальних закладах відзначать День Гідності


Президент Порошенко доручив уряду невідкладно утворити Організаційний комітет із підготовки та відзначення 21 листопада 2015 року Дня Гідності та Свободи. Відповідний указ  оприлюднено на офіційному інтернет-представництві президента України. читати далі....

четвер, 5 листопада 2015 р.

Українське радіо запрошує до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності

Українське радіо запрошує до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, який відбудеться 9 листопада - у День української писемності та мови.
Це буде ювілейний, п'ятнадцятий радіодиктант. Цього року захід вперше транслюватиметься не лише по радіо, а й по телебаченню. І це не єдиний сюрприз, який підготували організатори.
У рамках спецпроекту вестиметься пряма трансляція з Національного університету імені Тараса Шевченка. Там Диктант національної єдності писатимуть студенти, викладачі, митці, громадські діячі та політики.
Приєднаються до заходу і українці за кордоном. За словами ведучої спецпроекту Аліни Акуленко, радіодиктант вперше матиме статус міжнародного.

"У попередні роки ми отримували досить велику кількість листів з-за кордону. Нам писали з Франції, Німеччини, Великобританії, але це були поодинокі приватні листи. Цього року вперше писатимуть диктант у Китаї, писатимуть диктант в Австралії, писатимуть диктант на кількох локаціях у Польщі, зокрема, "Радіо Люблін" робитиме свою власну величезну програму, а ми будемо робити включення з Любліна," - зазначила А.Акуленко.
Свої особливості матиме і телетрансляція. "Ми намагатимемося долучити сурдопереклад до нашої трансляції для того, щоб якомога більше людей мали можливість писати цей диктант", – повідомила заступник генерального директора НТКУ Дар’я Юровська.

Отже, в понеділок, 9 листопада. Початок акції о 10.10. Власне, текст диктуватимуть об 11.00. Трансляцію здійснюватимуть Перший канал (УР-1), канал радіо "Культура" (УР-3) та телеканал "UA:Перший".

вівторок, 3 листопада 2015 р.

Сергій Квіт: Нам потрібні вчителі, яким ми довіряємо наших дітей



На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Квіт 3 листопада 2015 року у програмі «Сніданок з 1+1».

Сергій Квіт наголосив, що найголовніше в навчальному процесі - хто навчає дітей. «Нам потрібні вчителі, яким ми довіряємо наших дітей. Вчитель має бути суспільно престижною професією, тому в розробленому законі «Про освіту» пропонується прив’язати зарплату вчителів до середньої зарплати в промисловості. Зарплата напряму залежатиме від кваліфікованості вчителя», – зазначив Міністр. читати далі...